Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

ΔΥΣΚΟΛΗ Η Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ

Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για την γυναικεία ομάδα του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ στο πρωτάθλημα, διότι η διαφορά δυναμικότητας με τις ομάδες του ομίλου είναι τεράστια και το μέλλον στην κατηγορία είναι αβέβαιο. Προφανώς όλα θα κριθούν στο μπαράζ και η ομάδα μέχρι τότε πρέπει να είναι έτοιμη. Το πρόβλημα της ομάδας εντοπίζεται στη φυσική κατάσταση των κοριτσιών, ιδιαίτερα στην δύναμη και την αντοχή τους. Δηλαδή όσο είχαν δυνάμεις τα κορίτσια αντιμετώπιζαν στα ίσα το ΚΑΜΑΤΕΡΟ .Στο πρώτο 10λεπτο νικούσαμε 3-2. Στο 17λεπτό το σκορ ήταν 4-5. Και στο 21λεπτό ήταν 5-7. Μέχρι εκεί άντεξαν. Μετά ήλθε η κατάρρευση. Το ημίχρονο έληξε 6-12, και στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ ήταν 8-18. Το τελικό σκορ του αγώνα είναι ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ: 14-30. Τα κορίτσια μας δεν ήταν ότι δεν ήθελαν να παίξουν καλά, αλλά ότι δεν ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ. Καλό το φιλότιμο, καλή και η διάθεση, αλλά αυτά δεν φτάνουν σ΄αυτό το επίπεδο. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΝΤΑΙ για να μπορούν να αποδώσουν.
Τα Δεκάλεπτα : 3-2, 5-7, 6-12 (ημίχρονο), 9-17, 10-23, 14-30 (τελικό).
ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ : Γογωνά, Μπαλή, Σπυροπούλου, Ρουμελιώτη, Τομά, Σαρίφα (1), Λουμπαρδιά (5), Κατσιγιάννη Π., Γκοράρη, Αρσενοπούλου (4) , Ευαγγελοπούλου, Κατσιγιάννη Β. (3), Ασημακοπούλου, Ριβάλς (1) .
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Βύρωνα - Χανιά   :  29-22
ΑΡΗΣ Νίκαιας - ΠΗΓΑΣΟΣ Αιγίου:   26-12

ΟΙ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
                   Α΄ υποόμιλος                                                                     Β΄ υποόμιλος

1) ΚΑΜΑΤΕΡΟ         6        89-58                                         1)   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ        4         52-34
2) ΑΝ. ΒΥΡΩΝΑ       4       76-61                                         2)    ΠΗΓ. ΑΙΓΙΟΥ            2         30-41
3)  ΧΑΝΙΑ                  2       55-61                                         3)     ΜΥΤΙΛΗΝΗ           0         37-44
4) ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ       -1        26-66