Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

ΝΕΑ ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ ΜΕ ΗΤΤΑ 15-37 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ

Με νέα κακή εμφάνιση ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ έχασε από την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ μέσα στο Ναύπλιο με 15-37. Δυστυχώς οι αθλήτριες μας μπήκαν στον αγώνα για να χάσουν, δεν εξηγείται αλλιώς ότι στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 0-7 και στο  δεύτερο 2-13, για να λήξει το ημίχρονο 5-17. Σε κανένα σημείο του αγώνα οι αθλήτριες δεν πάλεψαν, δεν απείλησαν τον αντίπαλό τους που έκανε περίπατο.
Τα δεκάλεπτα: 0-7, 2-13, 5-17 (ημίχρ.), 7-25, 11-30, 15-37 (τελικό).
ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ : Γογωνά, Μπαλή, Σπυροπούλου (2), Τομά (3), Σαρίφα, Λουμπαρδιά (1), Κατσιγιάννη Πέπη, Γκοράρη, Αρσενοπούλου (5), Κατσιγιάννη Βάσω (2), Ευαγγελοπούλου, Ασημακοπούλου (1), Γεωργιδάκη (1), Ριβάλς.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  15-37        &    ΧΑΝΙΑ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ   26-30
 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ  34-16

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ υποόμιλος                                                                    Β΄ υποόμιλος

1) ΚΑΜΑΤΕΡΟ         8      119-84                                           1)  ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ    6       86-50
2) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ    6      113-76                                           2) ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓ.      2       30-41
3) ΧΑΝΙΑ                   2       81-91                                            3) ΜΥΤΙΛΗΝΗ          0       53-78
4) ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ        -1       41-103