Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014

Α 2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ 17 - 12

Ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ σχεδόν χάρισε την νίκη στην άπειρη ομάδα της ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ . Όσο είχαν δυνάμεις οι αθλήτριες του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ , έπαιζαν όπως ήθελαν τις αντίπαλες . Όταν κουράστηκαν , άρχισαν τα λάθη , σε συνδυασμό με το άγχος , έδωσαν την ευκαιρία στον αντίπαλο να βγάζει εύκολα γκολ και να πάρει τη νίκη .
 Ο Αργολικός νικούσε με 9-5 στο α΄ημίχρονο και όλα έδειχναν , ότι ο αγώνας θα εξελισσόταν ομαλά , μέχρι το 45 ΄ , όταν το σκορ ήταν 12-9 βγήκε από τον αγώνα η Μπακάλη με κτύπημα εν ψυχρώ στο πρόσωπο , χωρίς να τιμωρηθεί η αντίπαλος , αυτό έφερε αναστάτωση στην ομάδα που σιγά σιγά δεχόταν το ένα γκολ μετά το άλλο , με αποκορύφωμα στα 5΄ τελευταία λεπτά , όπου η ομάδα ήταν σαν να μην υπήρχε στο γήπεδο , το 12-12 έγινε 12-17 .
Κορυφαίες στο α΄ημίχρονο ήταν η Μπακάλη , η Ασημακοπούλου , η Σαρίφα και η Γεωργιδάκη .

Τα δεκάλεπτα : 1-2 , 2-5 , 5-9 ημιχρ,  7-10 , 11-12 , 17-12 .

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ :  Γραμματικοπούλου Τ/Φ  , Σαρίφα  , Τζάια Α. , Τζάια Ε. , Ρουμελιώτη ,  Μπακάλη  , Ασημακοπούλου , Κατσιγιάννη Π 4 , Λουμπαρδιά 5 , Βορριά , Γεωργιδάκη 3  .
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ :  Κολτσάκου , Τσιομίδου Κ. , Δρακωτού , Τσιομίδου 8 , Αρώνη , Γάκη 1 , Μουρκοκώστα , Ποδηματά 2 , Σκληρού , Βάμβολη Κ. 1 , Κοσελάρι , Βάμβολη Ε. 3 , Γεμελιάρη , Μανιάτη 2 , Παπαγιαννοπούλου .