Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013

Α 2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 17 - 12

Πιό εύκολα απ΄ ότι δείχνει το σκορ ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ νίκησε τον ΠΗΓΑΣΟ Αιγίου . Στο α΄ ημίχρονο μπήκε αγχωμένος με σκοπό να πάρει γρήγορα μιά μεγάλη διαφορά , η οποία δεν ερχόταν λόγω των πολλών δίλεπτων που δέχονταν οι αθλήτριες του . Το ημίχρονο έληξε με 9-6 υπέρ του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ , με τη διαφορά ασφαλείας των τριών γκολ . Αυτό ήταν αρκετό να δώσει αυτοπεποίθηση στα κορίτσια που έφτασαν πολύ γρήγορα τη διαφορά στα έξη γκολ ( 12-6 ) στο α΄δεκάλεπτο του β΄ημιχρόνου , και εννιά γκολ ( 15-6 ) στο β΄δεκάλεπτο . Στο 51΄ήταν ή ώρα όπου η νεαρή φανταστική τερματοφύλακας του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ Φαίη Γραμματικοπούλου δεχόταν γκολ μετά από 21 λεπτά αγώνα με πολλές αποκρούσεις και δύο πιασμένα πέναλτυ. Στο β΄ημίχρονο έπαιξαν όλες οι αναπληρωματικές και το σκορ κρατήθηκε σε χαμηλά επίπεδα.
Τα δεκάλεπτα : 3-2 , 5-4 , 9-6 , 12-6 , 15-6 , 17-12
ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ ( Νίκος Αντώνογλου ) Γογωνά Τ/Φ , Γραμματικοπούλου Τ/Φ , Τζάια Ερ. , Τζάια Αντ. 3 , Σαρίφα 7 , Αρσενοπούλου 3 , Τομά 2 , Κατσιγιάννη Β. 2 , Ριβάλς , Κατσιγιάννη Π. , Νταγιάντη , Τούσι , Χατζηβιδόγλου , Στεφανίκα , Βορριά .

9)   ΑΙΓΙΟ                           -1        62-138

*** Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς διότι δεν συμμετείχε στα υποχρεωτικά ηλικιακά πρωταθλήματα .