Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2013

ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΙΚΗ ΠΑΛΗ ....

Α 2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ

ΔΙΚΕΑΣ - ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ 18 - 11

Πιό δύσκολα απ΄ότι δείχνει το σκορ ο ΔΙΚΕΑΣ νίκησε τον ΑΡΓΟΛΙΚΟ στο κλειστό γυμναστήριο του Κορωπίου . Μόνο όταν οι άπειρες αθλήτριες του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ έκαναν τραγικά λάθη στην επίθεση , τότε ο ΔΙΚΕΑΣ μπορούσε να παραβιάσει την εστία της Ναυπλιώτικης ομάδας . Ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ μπήκε " παγωμένος " στο γήπεδο και μέχρι το 20 λεπτό δεν μπορούσε να βρει λύσεις στην επίθεση . Έτσι το 0-6 σε βάρος του ήταν φυσιολογικό . Στο τελευταίο δεκάλεπτο του α΄ημιχρόνου " ζεστάθηκαν " και αντέδρασαν , για να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 3-8 . Στο β΄ημίχρονο έπαιξαν πολύ καλό χάντμπωλ , δυσκόλεψαν τις αντιπάλους τους και μόνο από δικά τους λάθη έδιναν την ευκαιρία στο ΔΙΚΕΑ να κρατά τη διαφορά . Το σκορ του β΄ημιχρόνου 8-10 , δίνει τη δυνατότητα στο τεχνικό επιτελείο να αισιοδοξούν για το μέλλον αυτής της ομάδας , που δείχνει ότι η ψαλίδα με τις αθηναικές ομάδες κλείνει σιγά σιγά . Κορυφαίες σε απόδοση ήταν όλες οι αθλήτριες , όμως η Τομά Ιωάννα και η Ριβάλς Πρισίλια ξεχώρησαν και στην άμυνα και στην επίθεση . Τα δεκάλεπτα : 0-1 , 0-6 , 3-8 , 6-12 , 8-15 , 11-18 . ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ : ( Νίκος Αντώνογλου ) Γογωνά Τ/Φ , Ρουμελιώτη , Τζάια Ερ . , Ντρέτσα Μαρ. , Κατσιγιάννη Π . , Νταγιάντη , Αρσενοπούλου 3 , Ριβάλς 2 , Τομά 3 , Κατσιγιάννη Βάσω 2 , Γεωργιδάκη 1 , Τζάια Αντ. , Χατζηβιδόγλου .

9)   ΑΙΓΙΟ                             -1     40-101

*** Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς διότι δεν συμμετείχε στα υποχρεωτικά ηλικιακά πρωταθλήματα .