Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013

ΟΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ ΑΚΟΥΝΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΟΟΥΤΣ ΝΙΚΟΥ ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ

Α 2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ 15-23

Με πάθος τα κορίτσια του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ , κοίταξαν στα μάτια την έμπειρη ομάδα του ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ και τις αντιμετώπισαν σαν ίσος προς ίσο .Όμως δεν έφτανε αυτό , γιατί η εμπειρία νίκησε τον ενθουσιασμό. Το ΚΑΜΑΤΕΡΟ κυριάρχησε στον αγώνα και προσπαθούσε να ανοίξει τη διαφορά στο σκορ όμως ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ ήταν κοντά στο σκορ τουλάχιστον μέχρι το 20 λεπτό. Η κούραση λύγισε τα κορίτσια και βρήκαν την ευκαιρία οι Αθηναίες να πάνε στο ημίχρονο με διαφορά ασφαλείας 7-14 . Στο β΄ ημίχρονο τα κορίτσια του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ ενισχυμένα με την έμπειρη Κατσιγιάννη Βάσω μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να νικάνε με 3-2 στα πρώτα 15 λεπτά , αλλά αυτό δεν έφτανε για να λυγίσουν την αντίσταση του ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ. Στα 10 τελευταία λεπτά έπαιξαν και τα υπόλοιπα κορίτσια για να πάρουν χρόνο συμμετοχής , για να λήξει ο αγώνας 15 -23. Σε γενικές γραμμές στον ΑΡΓΟΛΙΚΟ επικρατεί ενθουσιασμός από τη εξαιρετική δουλειά του νεαρού προπονητή Νίκου Αντώνογλου . Η ομάδα παίζει με πάθος , με δύναμη και αγώνα με αγώνα δείχνει καλύτερη και βελτιωμένη. Αν σκεφτούμε ότι έπαιζε χωρίς την Πένυ Αρσενοπούλου , σίγουρα το σκορ θα ήταν διαφορετικό. Κορυφαία του αγώνα η Κατσιγιάννη Βάσω και η Γογωνά δτο β΄ημίχρονο.
Τα δεκάλεπτα : 3-3 , 5-8 , 7-14 , 10-16 , 11-19 , 15-23 .
ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ ( Νίκος Αντώνογλου ) Γογωνά Τ/Φ , Γραμματικοπούλου Τ/Φ , Τούσι , Τζάια Αντ. Τζάια Ερ. , Ντρέτσα Μ. , Ντρέτσα Μπρ 1. , Χατζηβιδόγλου ,Βορριά , Αρσενοπούλου , Κατσιγιάννη Β. 5 , Νταγιάντη 1 , Ριβάλς 2 , Τομά 4 , Σαρίφα 2.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΔΙΚΕΑΣ - ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ Κυριακή ώρα 16.00 κλειστό Κορωπίου                                                                  ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                                                                                                                                               ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΑΙΓΙΟ
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 4 54-32                                                                                                                                                             2) ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 4 74-41

9) ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ -1 21-63

*** Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς διότι δεν συμμετείχε στα υποχρεωτικά ηλικιακά πρωταθλήματα .