Τρίτη 3 Ιουνίου 2014

Α 2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ 18 - 13

Το καλύτερο παιχνίδι τους έκαναν οι αθλήτριες του ΑΡΓΟΛΙΚΟΥ απέναντι στην πρωταθλήτρια ομάδα του ΑΡΗ Νίκαιας . Έπαιξαν στα ίσα τις αντίπαλες τους και έδειξαν ότι το ταλέντο στην ομάδα μας είναι αρκετό και με την εμπειρία που θα αποκτήσουν θα μπορούν του χρόνου να διεκδικήσουν μέχρι και το τίτλο .
Ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ ήταν μπροστά στο σκορ για 13 λεπτά με 4-3 , για να πάει στα αποδυτήρια με σκορ 6-8 αφού με την άμυνα τους εμπόδιζαν τις Νικαιότισες να πάρουν διαφορά ασφαλείας .
Αυτό έγινε στο β΄ημίχρονο , και συγκεκριμένα στο 39 λεπτό , όταν οι διαιτητές απέβαλλαν με τρίτη δίλεπτη την καλύτερη παίκτρια του αγώνα Αρσενοπούλου . Από το λεπτό αυτό και μετά ο ΑΡΗΣ πήρε μια μικρή διαφορά 5 γκολ και την κράτησε μέχρι το τέλος
Τα δεκάλεπτα : 2-3 , 6-5 , 8-6 ,  10-8 , 13-11 , 18-13 .

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ : ( Αντώνογλου Νίκος ) Γραμματικοπούλου Τ/Φ , Λυσίκατου  Τ/Φ ,  Τζάια Αντ.   , Σαρίφα 3 ,  Ριβάλς 4 , Αρσενοπούλου 2 , Τομά 2 , Μπακάλη 2 ,  Μερτζάνι , Μουτζούρη  .