Τρίτη 3 Ιουνίου 2014

Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ

Α 2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 22 - 21

Με πολύ μεγάλη νίκη έκλεισε την επιτυχημένη χρονιά του ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ . Νίκησε πιό εύκολα από ότι δείχνει το σκορ τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ μέσα στο Ναύπλιο με 22-21 .
Συνεχίζοντας τις καταπληκτικές εμφανίσεις τους τα κορίτσια μας καθήλωσαν τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ σε ρόλο κομπάρσου να προσπαθεί να φτάσει στο σκορ την ομάδα μας μάταια όμως , διότι ο ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ είχε λύσεις για κάθε επίθεση και κάθε τακτικής των Αγρινιωτών.
Στο α΄ημίχρονο η διαφορά των δύο ομάδων ήταν φανερή και η διαφορά στο σκορ θα ήταν μεγαλύτερη αν οι αθλήτριες μας ήταν πιό ψύχραιμες στην τελική τους προσπάθεια. Το α΄ημίχρονο έληξε 10 - 7 . Στο β΄ημίχρονο κρατήθηκε σταθερή η διαφορά , αλλά κάποια λαθάκια προς το τέλος έκαναν ντέρμπυ τον αγώνα .
Τα δεκάλεπτα : 4-2 , 7-3 , 10-7 ,  12-8 , 17-14 , 22-21 .

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ : ( Αντώνογλου Νίκος ) Γραμματικοπούλου Τ/Φ , Λυσίκατου  Τ/Φ ,  Τζάια Αντ. 4 , Τζάια Ερ. , Σαρίφα 5 ,  Ριβάλς 2 , Αρσενοπούλου 4 , Τομά 6 , Μπακάλη  , Βορριά  ,  Κατσιγιάννη Β. 1 , Μερτζάνι .

9)   ΑΚΑΔΗΜΙΑ                   -1         46 - 222

*** Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς διότι δεν συμμετείχε στα υποχρεωτικά ηλικιακά πρωταθλήματα .